RESTAURACJA GRAND SIGNATURE

Miejsce sygnowane przez słynnych pisarzy, noblistów, malarzy, goszczące w swoich murach znane postaci świata nauki, kultury i sztuki. świadek wielu historycznych wydarzeń Restauracja GRAND SIGNATURE jest jedynym miejscem w Krakowie, które może poszczycić się tak długą i bogatą historią.
Otwarta w 2-giej połowie XIX w. zasłynęła wyśmienitą kuchnią cenioną przez arystokrację i ziemiaństwo licznie zjeżdżające do hotelu, jak również elitę intelektualną Krakowa. Wśród jej miłośników znaleźli się między innymi światowej sławy pisarze: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Stefan Żeromski czy Joseph Conrad.
Restauracja Grand stała się też "bohaterem medialnym", najpierw w roku 1936 opisanym przez byłego kelnera publikującego pod pseudonimem Henryk Worcell w powieści "Zaklęte Rewiry", a następnie w roku 1975 sfilmowanym przez Janusza Majewskiego w dramacie obyczajowym pod tym samym tytułem z Markiem Kondratem w roli głównej.
Dzisiejsza kuchnia Grand Signature nawiązuje do bogatej tradycji tego miejsca poprzez wykorzystanie starych receptur, jak choćby w przypadku podawanej od ponad 100 lat maczanki po krakowsku, galicyjskiego śledzika na grzance czy żurku na maślance. Szef kuchni, Tomas Smoczyk inspiracji tych nie traktuje jednak zbyt dosłownie, tworząc raczej nowoczesne kompozycje, bazujące na lokalnych produktach i współczesnych trendach żywieniowych.
W karcie znajdą więc Państwo zarówno wyśmienite staropolskie pierożki z soczewicą i słodką kapustą, ravioli z bundzem i dynią, jak i pieczoną jagnięcinę w sosie rozmarynowym czy krem z fermentowanej kaszy jaglanej z wędzoną słoninką.
Za wysiłki w zaspokajaniu najbardziej wyszukanych smaków swoich Gości Restauracja Grand od lat jest nagradzana najwyższym wyróżnieniem i rekomendacją w Przewodniku Michelin.

Menu

  • GRAND HOTEL KRAKÓW
  • GRAND HOTEL KRAKÓW